Akupunktura

Akupunktura

Podle čínské filozofie je zdravé tělo v rovnováze a životní energie Qi proudí tělem rovnoměrně. Energie Qi proudí dráhami pod kůží – meridiány. Každý meridián a body na něm souvisí s některým orgánem. Když je některý z akupunkturních bodů ucpaný, v těle dochází k nerovnováze (je zabráněno toku energie) a vznikají zdravotní problémy. Akupunkturista může pomocí vpichu velmi jemných akupunkturních jehel do specifických akupunkturních bodů stimulovat uzdravovací reakci těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy.

Když se pomocí akupunktury ošetří vybrané body na meridiánu, energie začne znovu proudit, tělo se dostává do rovnováhy a zbavuje se bolestí a dalších problémů. Dnes se pracuje většinou s 361 body rozmístěnými na dvanácti hlavních a osmi vedlejších meridiánech.

Pro koho je akupunktura určená

Akupunktura nabízí úlevu a regenerační účinky pro většinu chronických potíží – bolesti krční páteře a zad, ischias, při únavě, bolestech hlavy, obtížích dýchacího a zažívacího ústrojí, při alergiích, při stresu, úzkosti, neplodnosti, vysokém či nízkém krevním tlaku nebo při poruchách spánku. Prevence a léčba pomocí akupunktury spočívá v cíleném ovlivňování organismu stimulací přesně ohraničených míst na povrchu těla, tzv. aktivních bodů.

Akupunktura v tradiční čínské medicíně

K nastolení léčebného efektu dochází ovlivňováním toku Qi v drahách pomocí aplikace dnes už standardně kovových jehliček do míst akupunkturních bodů.

Kontakt & objednávka

Adresa:

Koněvova 2427/205, 130 00 Praha

IČ:

28828224

Telefon:

+420 606 103 029

DIČ:

CZ28828224

Email:

ambulance@eSALUS.cz

Spisová značka:

C 224192 vedená u Městského soudu v Praze

Otevírací doba

Po-Čt od 13:00 do 17:30
Pá od 9:00 - 15:30
nebo individuálně po telefonické dohodě.

(nutno se objednat telefonicky nebo přes rezervační systém)

Objednejte se

Navštivte naší ambulanci, nebo využijte odborné telefonické konzultace. Pro rezervaci můžete využít náš online systém objednávek nebo zavolat na +420 606 103 029