Akupunktura

Akupunktura

Podle čínské filozofie je zdravé tělo v rovnováze a životní energie Qi proudí tělem rovnoměrně. Energie Qi proudí dráhami pod kůží – meridiány. Každý meridián a body na něm souvisí s některým orgánem. Když je některý z akupunkturních bodů ucpaný, v těle dochází k nerovnováze (je zabráněno toku energie) a vznikají zdravotní problémy. Akupunkturista může pomocí vpichu velmi jemných akupunkturních jehel do specifických akupunkturních bodů stimulovat uzdravovací reakci těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy.

Když se pomocí akupunktury ošetří vybrané body na meridiánu, energie začne znovu proudit, tělo se dostává do rovnováhy a zbavuje se bolestí a dalších problémů. Dnes se pracuje většinou s 361 body rozmístěnými na dvanácti hlavních a osmi vedlejších meridiánech.

Pro koho je akupunktura určená

Akupunktura nabízí úlevu a regenerační účinky pro většinu chronických potíží – bolesti krční páteře a zad, ischias, při únavě, bolestech hlavy, obtížích dýchacího a zažívacího ústrojí, při alergiích, při stresu, úzkosti, neplodnosti, vysokém či nízkém krevním tlaku nebo při poruchách spánku. Prevence a léčba pomocí akupunktury spočívá v cíleném ovlivňování organismu stimulací přesně ohraničených míst na povrchu těla, tzv. aktivních bodů.

Akupunktura v tradiční čínské medicíně

K nastolení léčebného efektu dochází ovlivňováním toku Qi v drahách pomocí aplikace dnes už standardně kovových jehliček do míst akupunkturních bodů.

Kontakt & objednávka

Adresa:

POLIKLINIKA SKALKA,
Nedvězská 2223/29,
100 00 Praha 10

Telefon:

+420 606 103 029

Ordinační doba

Dle objednání

(nutno se objednat telefonicky nebo přes rezervační systém)

IČ:

28828224

DIČ:

CZ28828224

Spisová značka::

C 224192 vedená u Městského soudu v Praze

Objednejte se

Pro objednání či dotazy prosím volejte na +420 606 103 029 nebo pište na ambulance@esalus.cz.

Partnerské pracoviště na Slovensku

Lotos
Map